Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF, CUPA MONDIALA Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF, rezultate Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF, meciuri

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2018
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2018
PROGRAM 2018
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Dunărea Călărași3
2Astra Giurgiu3
3Hermannstadt3
4CFR Cluj1
5FC Botosani1
6CSU Craiova0
7Gaz Metan0
8FC Voluntari0
9CSMS Iasi0
10Dinamo0
11Concordia Chiajna0
12Sepsi0
13Viitorul0
14FCSB0
SONDAJ
Pronostic CFR- Malmo FF
1
X
2
 
PUBLICITATE
 CUPA MONDIALA / Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF
 
Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF :
Calificari Campionatul Mondial 2014 - Brazilia

Baraj

13.11   Mexic - Noua Zeelanda  5-1/ 4-2

Grupa finala calificare Cupa Mondiala 2014


GRUPA   CONCAF
J
GM
GP
PCT
USA
10
15
8
22
Costa Rica
10
13
7
18
Honduras
10
13
12
15
Mexic
10
7
9
           11
Panama
10
10
14
8
Jamaica
10
5
13
5


Nationala clasata pe locul 4 in America Nord, Centrala si Caraibe cu castigatorea preliminariilor din Oceania, joaca play-off-ul de calificare la Campionatul Mondial, tur/retur ( CONCAF - Oceania/ Oceania - CONCAF) pe data de 15/19.11.2013.

06.02     Honduras - USA     2-1    
07.02     Panama - Costa Rica     2-2        
07.02     Mexic - Jamaica     0-0    
   
22.03     Honduras - Mexic         2-2       
23.03     Jamaica - Panama      1-1          
23.03     USA - Costa Rica         1-0      
   
27.03     Panama - Honduras         2-0       
27.03     Costa Rica - Jamaica        2-0        
27.03     Mexic - USA       0-0         
   
08.06     Costa Rica - Honduras 1-0               
08.06     Jamaica - USA  1-2              
08.06     Panama - Mexic 0-0               
   
12.06     Mexic - Costa Rica        0-0         
12.06     Honduras - Jamaica    2-0             
12.06     USA - Panama              2-0         
   
05.06     Jamaica - Mexic            0-1       
19.06     USA - Honduras            1-0       
19.06     Costa Rica - Panama   2-0            
   
07.09     Mexic - Honduras        1-2        
07.09     Panama - Jamaica     0-0           
07.09     Costa Rica - USA         3-1       
   
11.09     Jamaica - Costa Rica     1-1           
11.09     Honduras - Panama       2-2        
11.09     USA - Mexic                       2-0
   
12.10     USA - Jamaica                      2-0    
12.10     Mexic - Panama                   2-1     
12.10     Honduras - Costa Rica       1-0          
   
16.10     Jamaica - Honduras     2-2           
16.10     Panama - USA          2-3       
16.10     Costa Rica - Mexic   2-1

Grupa A calificari


1     USA                                 6     11-6     13
2     Jamaica                         6     9-6     10

3     Guatemala                     6     9-8     10
4     Antigua & Barbuda       6     4-13     1



09.06      USA - Antigua & Barbuda     3-1        
09.06      Jamaica - Guatemala     2-1        
   
13.06      Antigua & Barbuda - Jamaica    0-0            
13.06      Guatemala - USA          1-1      
   
08.09      Jamaica - USA     2-1        
08.09      Guatemala - Antigua & Barbuda     3-1        
       
12.09      Antigua & Barbuda - Guatemala     0-1    
12.09      USA - Jamaica     1-0        
   
13.10      Antigua & Barbuda - USA     1-2    
13.10      Guatemala - Jamaica                
   
17.10      USA - Guatemala             3-1   
17.10      Jamaica - Antigua & Barbuda   4-1

Grupa B calificari

1     Mexic               6     15-2     18
2     Costa Rica      6     14-5     10

3     El Salvador      6     8-11     5
4     Guyana            6     5-24     1
   

09.06      Mexic- Guyana         3-1
09.06      Costa Rica - El Salvador        2-2
    
13.06      Guyana - Costa Rica    0-4    
13.06      El Salvador - Mexic       0-2    
    
08.09      El Salvador - Guyana     2-2    
08.09      Costa Rica - Mexic    0-2        
   
12.09      Guyana - El Salvador     2-3    
12.09      Mexic - Costa Rica     1-0        
   
13.10      Guyana - Mexic     0-5        
13.10      El Salvador - Costa Rica      0-1          
   
17.10      Mexic - El Salvador          2-0       
17.10      Costa Rica - Guyana       7-0

Grupa C calificari    

1     Honduras    6     12-3     11
2     Panama       6     6-2     11

3     Canada        6     6-10     10
4     Cuba             6     1-10     1

    
08.06      Cuba - Canada     0-1    
09.06      Honduras - Panama     0-2        
   
13.06      Canada - Honduras     0-0            
13.06      Panama - Cuba     1-0        
   
07.09      Cuba - Honduras     0-3        
08.09      Canada - Panama     1-0        
   
12.09      Panama - Canada     2-0        
12.09      Honduras - Cuba     1-0        
   
13.10      Canada - Cuba     3-0        
13.10      Panama - Honduras       0-0         
   
16.10      Honduras - Canada        8-1        
16.10      Cuba - Panama               1-1

Primele 2 locuri merg in grupa finala, din care 3 nationale merg diret la Cupa Mondiala si locul 4 joaca play-off cu Oceania.

Grupa  A tur preliminar 2


1     El Salvador                6     20-5     18
2     Dom. Republic         6     12-8     8
3     Suriname                  6     5-11      7
4     Insulele Cayman     6     2-15     1
 

02.09.2011     Suriname - Insulele Cayman     1-0            
03.09.2011     El Salvador - Dom. Republic     3-2  
           
06.09.2011     Dom. Republic - Suriname     1-1    
07.09.2011     Insulele Cayman - El Salvador     1-4    

07.10.2011     Dom. Republic - El Salvador     1-2            
08.10.2011     Insulele Cayman - Suriname     0-1 
        

11.10.2011     Suriname - Dom. Republic     1-3            
12.10.2011     El Salvador - Insulele Cayman     4-0  
         
11.11.2011     Dom. Republic - Insulele Cayman     4-0            
11.11.2011     Suriname - El Salvador     1-3   
        
15.11.2011     Insulele Cayman - Dom. Republic     1-1            
16.11.2011     El Salvador - Suriname     4-0

Grupa B tur preliminar 2

1     Guyana                        6     9-5     13
2     Trinidad & Tobago    6     11-4     12
3     Bermuda                     6     8-7     10
4     Barbados                    6     2-14     0
     
02.09.2011     Trinidad & Tobago - Bermuda     1-0            
03.09.2011     Guyana - Barbados     2-0         
        
06.09.2011     Barbados - Trinidad & Tobago     0-2    
07.09.2011     Guyana - Bermuda     2-1    
     
07.10.2011     Barbados - Guyana     0-2            
08.10.2011     Bermuda - Trinidad & Tobago     2-1   
               
11.10.2011     Trinidad & Tobago - Barbados     4-0    
12.10.2011     Bermuda - Guyana     1-1  
              
11.11.2011     Bermuda - Barbados     2-1    
12.11.2011     Guyana - Trinidad & Tobago     2-1   
            
15.11.2011     Barbados - Bermuda     1-2            
15.11.2011     Trinidad & Tobago - Guyana  2-0

Grupa C tur preliminar 2

1     Panama        4     15-2     12
2     Nicaragua     4     5-7        6
3     Dominica      4     0-11      0

03.09.2011     Dominica - Nicaragua   0-2             
07.09.2011     Nicaragua - Panama     1-2  
       
08.10.2011     Dominica - Panama       0-5             
12.10.2011     Panama - Nicaragua     5-1
           
12.11.2011     Nicaragua - Dominica   1-0             
16.11.2011     Panama - Dominica       3-0

Grupa D tur preliminar 2

1     Canada                        6     18-1     14
2     Puerto Rico                 6     8-4        9
3     St. Kitts And Nevis     6      6-8        7
4     St. Lucia                      6     4-23       1
 
03.09.2011     Canada - St. Lucia     4-1             
03.09.2011     St. Kitts And Nevis - Puerto Rico     0-0    

07.09.2011     St. Lucia - St. Kitts And Nevis     2-4     
07.09.2011     Puerto Rico - Canada     0-3     
   
08.10.2011     St. Lucia - Canada     0-7     
08.10.2011     Puerto Rico - St. Kitts And Nevis     1-1      
     
12.10.2011     Canada - Puerto Rico     0-0             
12.10.2011     St. Kitts And Nevis - St. Lucia     1-1     
      
12.11.2011     St. Kitts And Nevis - Canada     0-0             
12.11.2011     St. Lucia - Puerto Rico     0-4        
       
15.11.2011     Puerto Rico - St. Lucia     3-0             
16.11.2011     Canada - St. Kitts And Nevis    4-0

Grupa E tur preliminar 2

1     Guatemala     6     19-3     18
2     Belize              6     9-10     7
3     Saint Vincent and the Grenadines     6     4-12     5
4     Grenada         6     7-14     4

02.09.2011     Grenada - Belize     0-3             
03.09.2011     Guatemala - Saint Vincent and the Grenadines     4-0     
        
15.11.2011     Saint Vincent and the Grenadines - Belize     0-2             
15.11.2011     Grenada - Guatemala     1-4  
           
07.09.2011     Belize - Guatemala     1-2     
18.09.2011     Saint Vincent and the Grenadines - Grenada     2-1   
 
07.10.2011     Saint Vincent and the Grenadines - Guatemala     0-3             
07.10.2011     Belize - Grenada     1-4   
         
12.10.2011     Guatemala - Belize     3-1             
15.10.2011     Grenada - Saint Vincent and the Grenadines     1-1   
         
11.11.2011     Belize - Saint Vincent and the Grenadines     1-1     
12.11.2011     Guatemala - Grenada   3-0

Grupa F tur preliminar 2

1     Antigua & Barbuda     6     26-5     15
2     Haiti                                6     21-6     13
3     Curacao                        6     15-13     7
4     Virgin Islands U.S.      6     2-40       0

02.09.2011     Haiti - Insulele Virgine     6-0             
03.09.2011     Antigua & Barbuda - Curacao     5-2             
    
06.09.2011     Insulele Virgine - Antigua & Barbuda     1-8     
07.09.2011     Curacao - Haiti     2-4         
    
07.10.2011     Insulele Virgine - Haiti     0-7             
08.10.2011     Curacao - Antigua & Barbuda     0-1             
    
11.10.2011     Haiti - Curacao     2-2             
12.10.2011     Antigua & Barbuda - Insulele Virgine     10-0             
    
11.11.2011     Insulele Virgine - Curacao     0-3             
12.11.2011     Antigua & Barbuda - Haiti     1-0             
    
15.11.2011     Haiti - Antigua & Barbuda     2-1             
16.11.2011     Curacao - Insulele Virgine     6-1


CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 1
CFR ClujFC Botosani
11
Astra GiurgiuFCSB
10
HermannstadtSepsi
10
ViitorulDunărea Călărași
01
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick