Clasament Grupa A Campionatul Mondial 2018, CUPA MONDIALA Clasament Grupa A Campionatul Mondial 2018, rezultate Clasament Grupa A Campionatul Mondial 2018, meciuri

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2017
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2017
PROGRAM 2017
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1CFR Cluj7
2FC Botosani7
3FCSB7
4Dinamo6
5Astra Giurgiu6
6CSU Craiova5
7FC Voluntari4
8CSMS Iasi4
9Viitorul3
10Poli Timisoara3
11Sepsi3
12Concordia Chiajna1
13Juventus B1
14Gaz Metan1
SONDAJ
Pronostic Monaco : Besiktas
1
X
2
 
PUBLICITATE
 CUPA MONDIALA / Clasament Grupa A Campionatul Mondial 2018
 
Clasament Grupa A Campionatul Mondial 2018 :
Cupa Mondiala grupa A

Program meciuri:

12/06/14 23:00     Brazilia - Croatia    3-1
13/06/14 19:00     Mexic - Camerun   1-0
 
17/06/14 22:00     Brazilia - Mexico      0-0
19/06/14 01:00     Camerun - Croatia   0-4
 
23/06/14 23:00     Camerun - Brazilia     1-4
23/06/14 23:00     Croatia - Mexic           1-3


Clasament

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Brazilia
3
7
2
7
Mexic
3
4
1
7
Croatia
3
6
6
3
Camerun
3
1
9
0


Optimi:

28.06  1A-2B Estadio Mineirao/Belo Horizonte

29.06  1B-2A Estadio Castelao/Fortaleza

Lot Camerun:

Portari: Charles Itandje (Konyaspor), Sammy N Djock (Fethiyespor), Loic Feudjou (Coton Sport)

Fundaşi: Allan Nyom (Granada), Cedric Djeugou (Coton Sport), Dany Nounkeu (Besiktas), Aurelien Chedjou (Galatasaray), Nicolas Nkoulou (Marseille), Henri Bedimo (Lyon), Benoit Assou Ekotto (Queens Park Rangers)

Mijlocaşi: Enoh Eyong (Antalyaspor), Jean II Makoun (Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (Sevilla), Landry N’Guemo (Bordeaux), Alexandre Song (Barcelona), Edgar Salli (Lens)

Atacanţi: Samuel Eto (Chelsea), Eric Choupo Moting (Mainz 05), Benjamin Moukandjo (Nancy), Vincent Aboubakar (Lorient), Pierre Achille Webo (Fenerbahce), Fabrice Olinga (Zulte-Waregem)

Lot Brazilia:

Portari: Julio Cesar (Toronto FC), Jefferson (Botafogo), Victor (Gremio)

Fundaşi: Dani Alves (Barcelona), Maicon (Inter), Marcelo (Real Madrid), Maxwell (PSG), David Luiz (Chelsea), Thiago Silva (PSG), Dante (Bayern Munchen), Henrique (Napoli)

Mijlocaşi: Luiz Gustavo (Wolfsburg), Paulinho (Tottenham), Ramires (Chelsea), Fernandinho (Manchester City), Oscar (Chelsea), Willian (Chelsea), Hernanes (Inter), Bernard (Shahtior Donetsk)

Atacanţi: Fred (Fluminense), Neymar (Barcelona), Hulk (Zenit), Jo (Atletico Mineiro).

Lot Mexic:

Portari: Jesus Corona (Cruz Azul), Guillermo Ochoa (Ajaccio), Alfredo Talavera (Toluca).

Fundaşi: Rafael Marquez (Leon), Diego Reyes (Porto), Hector Moreno (Espanyol), Paul Aguilar (America), Carlos Salcido (Tigres), Francisco  Rodriguez (America), Miguel Layun (America), Andres Guardado (Bayer Leverkusen).

Mijlocaşi: Jose Juan Vazquez (Leon), Juan Carlos Medina (America), Hector Herrera (Porto), Carlos Pena (Leon), Luis Montes (Leon), Marco Fabian (Cruz Azul), Isaac Brizuela (Toluca).

Atacanţi: Oribe Peralta (Santos Laguna), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Alan Pulido (Tigres), Giovani dos Santos (Villarreal).

Lot Croatia:

Portari: Stipe Pletikosa (FK Rostov), Danijel Subasici (AS Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiv Zagreb);

Fundaşi: Vedran Corluka (Lokomotiv Moscova), Dejan Lovren (Southampton), Danijel Pranjici (Panathinaikos Atena), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos Atena), Darijo Srna (Şahtior Doneţk), Domagoj Vida (Dinamo Kiev), Sime Vrsaljko (Genoa);

Mijlocaşi: Marcelo Brozovici (Dinamo Zagreb), Mateo Kovacici (Internazionale Milano), Ivan Mocinici (NK Rijeka), Luka Modrici (Real Madrid), Ivan Rakitici (FC Sevilla), Jorge Sammir Cruz Campos (Getafe), Ognjen Vukojevici (Dinamo Kiev);

Atacanţi: Eduardo Alves da Silva (Sahtior Doneţk), Nikica Jelavici (Hull City), Mario Mandzukici (Bayern Munchen), Ivica Olici (VfL Wolfsburg), Ivan Perisici (VfL Wolfsburg), Ante Rebici (AC Fiorentina).

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Brazilia
3
7
2
7
Mexic
3
4
1
7
Croatia
3
6
6
3
Camerun
3
1
9
0
CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 3
FC BotosaniSepsi
51
Concordia ChiajnaCSMS Iasi
01
Juventus BFC Voluntari
00
Gaz MetanCFR Cluj
03
ViitorulDinamo
01
FCSBCSU Craiova
11
Astra GiurgiuPoli Timisoara
30
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick