Clasament Grupa C Campionatul Mondial 2018, CUPA MONDIALA Clasament Grupa C Campionatul Mondial 2018, rezultate Clasament Grupa C Campionatul Mondial 2018, meciuri

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2017
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2017
PROGRAM 2017
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1CFR Cluj7
2FC Botosani7
3FCSB7
4Dinamo6
5Astra Giurgiu6
6CSU Craiova5
7FC Voluntari4
8CSMS Iasi4
9Viitorul3
10Poli Timisoara3
11Sepsi3
12Concordia Chiajna1
13Juventus B1
14Gaz Metan1
SONDAJ
Pronostic Monaco : Besiktas
1
X
2
 
PUBLICITATE
 CUPA MONDIALA / Clasament Grupa C Campionatul Mondial 2018
 
Clasament Grupa C Campionatul Mondial 2018 :
Cupa Mondiala grupa C

Program meciuri:

14/06/14 19:00     Colombia - Grecia     3-0
15/06/14 04:00     Coasta de Fildes - Japonia     2-1

19/06/14 19:00     Colombia - Coasta de Fildes   2-1 
20/06/14 01:00     Japonia - Grecia     0-0

24/06/14 23:00     Japonia - Colombia          1-4
24/06/14 23:00     Grecia - Coasta de Fildes  2-1


Clasament

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Columbia
3
9
2
9
Grecia
3
2
4
4
Coasta de Fildes
3
4
5
3
Japonia
3
2
6
1

Optimi:

28.06  1C-2D Maracana/Rio De Janeiro

29.06  1D-2C Arena Pernambuco/Recife

Lot Japonia:

Portari: Eiji Kawashima (Standard Liege), Shuichi Gonda (FC Tokyo), Shusaku Nishikawa (Urawa Reds)

Fundasi: Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Yuto Nagatomo (Inter Milan), Atsuto Uchida (Schalke 04), Maya Yoshida (Southampton), Masato Morishige (FC Tokyo), Hiroki Sakai (Hannover 96), Gotoku Sakai (VfB Stuttgart)

Mijlocasi: Keisuke Honda (AC Milan), Makoto Hasebe (Nuremberg), Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Shinji Kagawa (Manchester United)

Atacanti: Shinji Okazaki (FC Mainz), Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale), Hiroshi Kiyotake (Nurnberg), Manabu Saito (Yokohama F-Marinos), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Yuya Osako (1860 Munchen)

Lot Coasta de Fildes:

Portari: Boubacar Barry (Lokeren), Sayouba Mande (Stabaek), Sylvain Gbohouo (Sewe San Pedro);

Fundaşi: Kolo Toure (FC Liverpool), Arthur Boka (VfB Stuttgart), Jean-Daniel Akpa Akpro (Toulouse), Serge Aurier (Toulouse), Ousmane Viera Diarrassouba (Caykur Rizespor), Didier Zokora (Trabzonspor), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Bamba Souleymane (Trabzonspor);

Mijlocaşi: Ismael Diomande ( Saint-Etienne), Max Gradel ( Saint-Etienne), Yaya Toure (Manchester City), Ismael Cheick Tiote (Newcastle United), Geoffroy Serey Die (FC Basel), Didier Ya Konan (Hannover );

Atacanţi: Didier Drogba (Galatasaray Istanbul), Gervinho (AS Roma), Salomon Kalou (OSC Lille), Wilfried Bony (Swansea City), Giovanni Sio (FC Basel), Mathis Bolly (Fortuna Dusseldorf).

 Lot Columbia:

Portari: David Ospina (Nice/Franța), Faryd Mondragon (Deportivo Cali), Camilo Vargas (Santa Fe);

Fundași: Pablo Armero (West Ham/Anglia), Camilo Zuniga (Napoli/Italia), Cristian Zapata (AC Milan/Italia), Eder Alvarez (River Plate/Argentina), Mario Alberto Yepes (Atalanta/Italia), Carlos Valdés (San Lorenzo/Argentina);

Mijlocași: Abel Aguilar (Toulouse/Franța), Fredy Guarin (Inter Milano/Italia), Juan Guillermo Cuadrado (Fiorentina/Italia), James Rodriguez (AS Monaco/Franța), Aldo Leao Ramirez (Morelia/Mexic), Carlos Sanchez (Elche/Spania), Santiago Arias (PSV Eindhoven/Olanda), Alexander Mejia (Atlético Nacional), Juan Fernando Quintero (Porto/Portugalia);

Atacanți: Jackson Martinez (Porto), Carlos Bacca (Sevilla/Spania), Teofilo Gutierrez (River Plate/Argentina), Adrian Ramos (Hertha Berlin/Germania), Victor Ibarbo (Cagliari/Italia).

  Lot Grecia:

Portari: Orestis Karnezis (Granada), Panagiotis Glykos (PAOK Salonic), Stefanos Kapino (Panathinaikos Atena);

Fundaşi: Konstantinos Manolas (Olympiakos Pireu), Jose Holebas (Olympiakos Pireu), Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund), Vangelis Moras (Hellas Verona), Georgios Tzavellas (PAOK Salonic), Loukas Vyntra (Levante), Vassilis Torosidis (AS Roma);

Mijlocaşi: Alexandros Tziolis (Kayserispor), Andreas Samaris (Olympiakos Pireu), Giannis Maniatis (Olympiakos Pireu), Konstantinos Katsouranis (PAOK Salonic), Giorgios Karagounis (Fulham), Panagiotis Tachtsidis (FC Torino), Ioannis Fetfatzidis (Genoa), Lazaros Christodoulopoulos (Bologna), Panagiotis Kone (Bologna);

Atacanţi: Dimitris Salpingidis (PAOK Salonic), Georgios Samaras (Celtic Glasgow), Konstantinos Mitroglou (Fulham), Theofanis Gekas (Konyaspor).

 

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Columbia
3
9
2
9
Grecia
3
2
4
4
Coasta de Fildes
3
4
5
3
Japonia
3
2
6
1
CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 3
FC BotosaniSepsi
51
Concordia ChiajnaCSMS Iasi
01
Juventus BFC Voluntari
00
Gaz MetanCFR Cluj
03
ViitorulDinamo
01
FCSBCSU Craiova
11
Astra GiurgiuPoli Timisoara
30
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick