Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF, CUPA MONDIALA Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF

 
ActivSport
FOOTBALL TABLES
BET OF THE DAY
PREDICTIONS
PREVIEWS
TABLE
Romania
Clasament Romania Liga 1
TABLE 2023 - 2024
FORM TABLE
RESULTS 2023 - 2024
FIXTURES 2023 - 2024
ROMANIA CUP
OTHER TABLES
Table Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Table Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Table LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Table LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Table LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Table LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Table LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOOTBALL
PLAYERS PLAYERS
COACHES COACHES
REFEREES REFEREES
FOOTBALL CLUBS FOOTBALL CLUBS
COUNTY ASSOCIATIONS COUNTY ASSOCIATIONS
FOOTBALL FEDERATION FOOTBALL FEDERATION
FORMULA 1
RUGBY WORLD CUP
SPORT LEISURE
FOOTBALL TICKETS
VIDEO
CONTACT
1Dunărea Călărași3
2Astra Giurgiu3
3Hermannstadt3
4CFR Cluj1
5FC Botosani1
6CSU Craiova0
7Gaz Metan0
8FC Voluntari0
9CSMS Iasi0
10Dinamo0
11Concordia Chiajna0
12Sepsi0
13Viitorul0
14FCSB0
SURVEY
Pronostic CFR- Malmo FF
1
X
2
 
ADVERTISING
Avis Travel
 CUPA MONDIALA / Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF
 
Calificari Cupa Mondiala 2018 - CONCAF :
Calificari Campionatul Mondial 2014 - Brazilia

Baraj

13.11   Mexic - Noua Zeelanda  5-1/ 4-2

Grupa finala calificare Cupa Mondiala 2014


GRUPA   CONCAF
J
GM
GP
PCT
USA
10
15
8
22
Costa Rica
10
13
7
18
Honduras
10
13
12
15
Mexic
10
7
9
           11
Panama
10
10
14
8
Jamaica
10
5
13
5


Nationala clasata pe locul 4 in America Nord, Centrala si Caraibe cu castigatorea preliminariilor din Oceania, joaca play-off-ul de calificare la Campionatul Mondial, tur/retur ( CONCAF - Oceania/ Oceania - CONCAF) pe data de 15/19.11.2013.

06.02     Honduras - USA     2-1    
07.02     Panama - Costa Rica     2-2        
07.02     Mexic - Jamaica     0-0    
   
22.03     Honduras - Mexic         2-2       
23.03     Jamaica - Panama      1-1          
23.03     USA - Costa Rica         1-0      
   
27.03     Panama - Honduras         2-0       
27.03     Costa Rica - Jamaica        2-0        
27.03     Mexic - USA       0-0         
   
08.06     Costa Rica - Honduras 1-0               
08.06     Jamaica - USA  1-2              
08.06     Panama - Mexic 0-0               
   
12.06     Mexic - Costa Rica        0-0         
12.06     Honduras - Jamaica    2-0             
12.06     USA - Panama              2-0         
   
05.06     Jamaica - Mexic            0-1       
19.06     USA - Honduras            1-0       
19.06     Costa Rica - Panama   2-0            
   
07.09     Mexic - Honduras        1-2        
07.09     Panama - Jamaica     0-0           
07.09     Costa Rica - USA         3-1       
   
11.09     Jamaica - Costa Rica     1-1           
11.09     Honduras - Panama       2-2        
11.09     USA - Mexic                       2-0
   
12.10     USA - Jamaica                      2-0    
12.10     Mexic - Panama                   2-1     
12.10     Honduras - Costa Rica       1-0          
   
16.10     Jamaica - Honduras     2-2           
16.10     Panama - USA          2-3       
16.10     Costa Rica - Mexic   2-1

Grupa A calificari


1     USA                                 6     11-6     13
2     Jamaica                         6     9-6     10

3     Guatemala                     6     9-8     10
4     Antigua & Barbuda       6     4-13     1



09.06      USA - Antigua & Barbuda     3-1        
09.06      Jamaica - Guatemala     2-1        
   
13.06      Antigua & Barbuda - Jamaica    0-0            
13.06      Guatemala - USA          1-1      
   
08.09      Jamaica - USA     2-1        
08.09      Guatemala - Antigua & Barbuda     3-1        
       
12.09      Antigua & Barbuda - Guatemala     0-1    
12.09      USA - Jamaica     1-0        
   
13.10      Antigua & Barbuda - USA     1-2    
13.10      Guatemala - Jamaica                
   
17.10      USA - Guatemala             3-1   
17.10      Jamaica - Antigua & Barbuda   4-1

Grupa B calificari

1     Mexic               6     15-2     18
2     Costa Rica      6     14-5     10

3     El Salvador      6     8-11     5
4     Guyana            6     5-24     1
   

09.06      Mexic- Guyana         3-1
09.06      Costa Rica - El Salvador        2-2
    
13.06      Guyana - Costa Rica    0-4    
13.06      El Salvador - Mexic       0-2    
    
08.09      El Salvador - Guyana     2-2    
08.09      Costa Rica - Mexic    0-2        
   
12.09      Guyana - El Salvador     2-3    
12.09      Mexic - Costa Rica     1-0        
   
13.10      Guyana - Mexic     0-5        
13.10      El Salvador - Costa Rica      0-1          
   
17.10      Mexic - El Salvador          2-0       
17.10      Costa Rica - Guyana       7-0

Grupa C calificari    

1     Honduras    6     12-3     11
2     Panama       6     6-2     11

3     Canada        6     6-10     10
4     Cuba             6     1-10     1

    
08.06      Cuba - Canada     0-1    
09.06      Honduras - Panama     0-2        
   
13.06      Canada - Honduras     0-0            
13.06      Panama - Cuba     1-0        
   
07.09      Cuba - Honduras     0-3        
08.09      Canada - Panama     1-0        
   
12.09      Panama - Canada     2-0        
12.09      Honduras - Cuba     1-0        
   
13.10      Canada - Cuba     3-0        
13.10      Panama - Honduras       0-0         
   
16.10      Honduras - Canada        8-1        
16.10      Cuba - Panama               1-1

Primele 2 locuri merg in grupa finala, din care 3 nationale merg diret la Cupa Mondiala si locul 4 joaca play-off cu Oceania.

Grupa  A tur preliminar 2


1     El Salvador                6     20-5     18
2     Dom. Republic         6     12-8     8
3     Suriname                  6     5-11      7
4     Insulele Cayman     6     2-15     1
 

02.09.2011     Suriname - Insulele Cayman     1-0            
03.09.2011     El Salvador - Dom. Republic     3-2  
           
06.09.2011     Dom. Republic - Suriname     1-1    
07.09.2011     Insulele Cayman - El Salvador     1-4    

07.10.2011     Dom. Republic - El Salvador     1-2            
08.10.2011     Insulele Cayman - Suriname     0-1 
        

11.10.2011     Suriname - Dom. Republic     1-3            
12.10.2011     El Salvador - Insulele Cayman     4-0  
         
11.11.2011     Dom. Republic - Insulele Cayman     4-0            
11.11.2011     Suriname - El Salvador     1-3   
        
15.11.2011     Insulele Cayman - Dom. Republic     1-1            
16.11.2011     El Salvador - Suriname     4-0

Grupa B tur preliminar 2

1     Guyana                        6     9-5     13
2     Trinidad & Tobago    6     11-4     12
3     Bermuda                     6     8-7     10
4     Barbados                    6     2-14     0
     
02.09.2011     Trinidad & Tobago - Bermuda     1-0            
03.09.2011     Guyana - Barbados     2-0         
        
06.09.2011     Barbados - Trinidad & Tobago     0-2    
07.09.2011     Guyana - Bermuda     2-1    
     
07.10.2011     Barbados - Guyana     0-2            
08.10.2011     Bermuda - Trinidad & Tobago     2-1   
               
11.10.2011     Trinidad & Tobago - Barbados     4-0    
12.10.2011     Bermuda - Guyana     1-1  
              
11.11.2011     Bermuda - Barbados     2-1    
12.11.2011     Guyana - Trinidad & Tobago     2-1   
            
15.11.2011     Barbados - Bermuda     1-2            
15.11.2011     Trinidad & Tobago - Guyana  2-0

Grupa C tur preliminar 2

1     Panama        4     15-2     12
2     Nicaragua     4     5-7        6
3     Dominica      4     0-11      0

03.09.2011     Dominica - Nicaragua   0-2             
07.09.2011     Nicaragua - Panama     1-2  
       
08.10.2011     Dominica - Panama       0-5             
12.10.2011     Panama - Nicaragua     5-1
           
12.11.2011     Nicaragua - Dominica   1-0             
16.11.2011     Panama - Dominica       3-0

Grupa D tur preliminar 2

1     Canada                        6     18-1     14
2     Puerto Rico                 6     8-4        9
3     St. Kitts And Nevis     6      6-8        7
4     St. Lucia                      6     4-23       1
 
03.09.2011     Canada - St. Lucia     4-1             
03.09.2011     St. Kitts And Nevis - Puerto Rico     0-0    

07.09.2011     St. Lucia - St. Kitts And Nevis     2-4     
07.09.2011     Puerto Rico - Canada     0-3     
   
08.10.2011     St. Lucia - Canada     0-7     
08.10.2011     Puerto Rico - St. Kitts And Nevis     1-1      
     
12.10.2011     Canada - Puerto Rico     0-0             
12.10.2011     St. Kitts And Nevis - St. Lucia     1-1     
      
12.11.2011     St. Kitts And Nevis - Canada     0-0             
12.11.2011     St. Lucia - Puerto Rico     0-4        
       
15.11.2011     Puerto Rico - St. Lucia     3-0             
16.11.2011     Canada - St. Kitts And Nevis    4-0

Grupa E tur preliminar 2

1     Guatemala     6     19-3     18
2     Belize              6     9-10     7
3     Saint Vincent and the Grenadines     6     4-12     5
4     Grenada         6     7-14     4

02.09.2011     Grenada - Belize     0-3             
03.09.2011     Guatemala - Saint Vincent and the Grenadines     4-0     
        
15.11.2011     Saint Vincent and the Grenadines - Belize     0-2             
15.11.2011     Grenada - Guatemala     1-4  
           
07.09.2011     Belize - Guatemala     1-2     
18.09.2011     Saint Vincent and the Grenadines - Grenada     2-1   
 
07.10.2011     Saint Vincent and the Grenadines - Guatemala     0-3             
07.10.2011     Belize - Grenada     1-4   
         
12.10.2011     Guatemala - Belize     3-1             
15.10.2011     Grenada - Saint Vincent and the Grenadines     1-1   
         
11.11.2011     Belize - Saint Vincent and the Grenadines     1-1     
12.11.2011     Guatemala - Grenada   3-0

Grupa F tur preliminar 2

1     Antigua & Barbuda     6     26-5     15
2     Haiti                                6     21-6     13
3     Curacao                        6     15-13     7
4     Virgin Islands U.S.      6     2-40       0

02.09.2011     Haiti - Insulele Virgine     6-0             
03.09.2011     Antigua & Barbuda - Curacao     5-2             
    
06.09.2011     Insulele Virgine - Antigua & Barbuda     1-8     
07.09.2011     Curacao - Haiti     2-4         
    
07.10.2011     Insulele Virgine - Haiti     0-7             
08.10.2011     Curacao - Antigua & Barbuda     0-1             
    
11.10.2011     Haiti - Curacao     2-2             
12.10.2011     Antigua & Barbuda - Insulele Virgine     10-0             
    
11.11.2011     Insulele Virgine - Curacao     0-3             
12.11.2011     Antigua & Barbuda - Haiti     1-0             
    
15.11.2011     Haiti - Antigua & Barbuda     2-1             
16.11.2011     Curacao - Insulele Virgine     6-1


CHAMPIONS LEAGUE
EUROPA LEAGUE
EURO 2012
WORLD CUP
TOURISM OFFERS
NEWSLETTER
Stay updated with the latest information on the site, signing up for newsletter
RECOMMEND SITE
STAGE 1 RESULTS
CFR ClujFC Botosani
11
Astra GiurgiuFCSB
10
HermannstadtSepsi
10
ViitorulDunărea Călărași
01
ENTERTAINMENT
Copyright @ ActivSport.ro 2012 Website optimized for resolution 1024x768 Developed by NetDesigner.ro
Links
EnterClick