Clasament Grupa C EURO 2020, EURO 2020 Clasament Grupa C EURO 2020, rezultate Clasament Grupa C EURO 2020, meciuri

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2017
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2017
PROGRAM 2017
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1CFR Cluj7
2FC Botosani7
3FCSB7
4Dinamo6
5Astra Giurgiu6
6CSU Craiova5
7FC Voluntari4
8CSMS Iasi4
9Viitorul3
10Poli Timisoara3
11Sepsi3
12Concordia Chiajna1
13Juventus B1
14Gaz Metan1
SONDAJ
Pronostic Monaco : Besiktas
1
X
2
 
PUBLICITATE
 EURO 2020 / Clasament Grupa C EURO 2020
 
Clasament Grupa C EURO 2020 :
 


Clasament EURO 2016 grupa C

GRUPA  A
J
GM
GP
PCT
Germania
3
3
0
7
Polonia
3
2
0
7
Irlanda de Nord
3
2
2
3
Ucraina
        3
0
5
0

Program:
12/06/16     Germania - Ucraina   2-0
12/06/16     Polonia - Irlanda de Nord   1-0
        
16/06/16 19:00     Ucraina - Irlanda de Nord  0-2
16/06/16 22:00     Germania - Polonia 0-0
   
21/06/16 19:00     Ucraina - Polonia  0-1
21/06/16 19:00     Irlanda de Nord - Germania 0-1



Program Grupa C EURO 2012


10.06.2012     Spania - Italia       1-1           
10.06.2012     Irlanda - Croatia  1-3          
    
14.06.2012     Italia - Croatia      1-1        
14.06.2012     Spania - Irlanda   4-0      
    
18.06.2012     Croatia - Spania   0-1       
18.06.2012     Italia - Irlanda       2-0


Sferturi de finala EURO 2012

21.06 Cehia - Portugalia
                                                27.06 Semifinala 1
23.06 Spania - Franta       
                                                                                   01.07 Finala
22.06 Germania - Grecia
                                                28.06 Semifinala 2
24.06 Anglia - Italia


Loturi:

Spania

Portari: Iker Casillas (Real Madrid), Victor Valdes (FC Barcelona), Pepe Reina (FC Liverpool);

Fundasi: Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Sergio Ramos( Real Madrid), Raul Albiol (Real Madrid), Gerard Pique (FC Barcelona), Jordi Alba (FC Valencia), Javi Martinez (Athletic Bilbao), Juanfran (Atletico Madrid);

Mijlocasi: Xavi Hernandez (FC Barcelona), Sergio Busquets (FC Barcelona),  Andres Iniesta (FC Barcelona),  Cesc Fabregas ( FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), Santi Cazorla (Malaga);

Atacanti: Fernando Torres (Chelsea Londra), Juan Mata (Chelsea Londra), Fernando Llorente (Athletic Bilbao), Alvaro Negredo, Jesus Navas (FC Sevilla), Pedro Rodriguez (FC Barcelona), David Silva (Manchester City).

Selectioner: Vicente del Bosque

Italia

Portari:Gianluigi Buffon (Juventus Torino), Morgan De Sanctis (Napoli), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain);

Fundasi: Ignazio Abate (AC Milan), Federico Balzaretti (US Palermo), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (toti Juventus Torino), Christian Maggio (Napoli), Angelo Ogbonna (AC Torino);

Mijlocasi: Daniele De Rossi (AS Roma), Alessandro Diamanti (Bologna), Emanuele Giaccherini, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo (toti Juventus Torino), Riccardo Montolivo (AC Fiorentina), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Antonio Nocerino (AC Milan);

Atacanti
: Mario Balotelli (Manchester City), Fabio Borini (AS Roma), Antonio Cassano (AC Milan), Antonio Di Natale (Udinese), Sebastian Giovinco (FC Parma).

Selectioner: Cesare Prandelli

Irlanda

Portari: Shay Given (Aston Villa ), Keiren Westwood (Sunderland AFC), David Forde (Millwall ).

Fundasi: John OShea (Sunderland AFC), Richard Dunne (Aston Villa ), Stephen Ward (Wolverhampton Wanderers ), Sean St Ledger (Leicester City ), Darren O Dea (Celtic ), Stephen Kelly (Fulham ), Paul McShane (Hull City AFC).

Mijlocasi: Glenn Whelan (Stoke City ), Keith Andrews (West Bromwich Albion ), Aiden McGeady (FC Spartak Moskva), Darron Gibson (Everton ), Paul Green (fara echipa), Damien Duff (Fulham ), Stephen Hunt (Wolverhampton Wanderers ), James McClean (Sunderland AFC).

Atacanti: Kevin Doyle (Wolverhampton Wanderers ), Shane Long (West Bromwich Albion ), Jonathan Walters (Stoke City ), Simon Cox (West Bromwich Albion ), Robbie Keane (LA Galaxy).

Selectioner: Giovanni Trapattoni  

Croatia

Portari: Stipe Pletikosa (FC Rostov), Ivan Kelava (Dinamo Zagreb), Danijel Subacici (AS Monaco ).

Fundasi: Jurica Buljat (Maccabi Haifa FC), Vedran Corluka (Tottenham Hotspur ), Danijel Pranjici (FC Bayern Munchen), Gordon Schildenfeld (Eintracht Frankfurt), Josip Simunici (Dinamo Zagreb), Darijo Srna (Sahtior Donetk), Ivan Strinici (FC Dnepr Dnepropetrovsk), Domagoj Vida (Dinamo Zagreb).

Mijlocasi: Milan Badelj (Dinamo Zagreb), Tomislav Dujmovici (FC Dinamo Moscova), Ivo Ilicevici (Hamburger SV), Niko Kranjcar (Tottenham Hotspur ), Luka Modrici (Tottenham Hotspur ), Ivan Perisici (Borussia Dortmund), Ivan Rakitici (FC Sevilla ), Ognjen Vukojevici (Dinamo Kiev).

Atacanti: Eduardo ( Sahtior Donetk), Nikica Jelavici (Everton ), Mario Mandzukici (VfL Wolfsburg), Ivica Olici (VfL Wolfsburg).

Selectioner: Slaven Bilic

CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 3
FC BotosaniSepsi
51
Concordia ChiajnaCSMS Iasi
01
Juventus BFC Voluntari
00
Gaz MetanCFR Cluj
03
ViitorulDinamo
01
FCSBCSU Craiova
11
Astra GiurgiuPoli Timisoara
30
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick