Clasament Grupa D EURO 2020, EURO 2020 Clasament Grupa D EURO 2020, rezultate Clasament Grupa D EURO 2020, meciuri

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2018
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2018
PROGRAM 2018
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Dunărea Călărași3
2Astra Giurgiu3
3Hermannstadt3
4CFR Cluj1
5FC Botosani1
6CSU Craiova0
7Gaz Metan0
8FC Voluntari0
9CSMS Iasi0
10Dinamo0
11Concordia Chiajna0
12Sepsi0
13Viitorul0
14FCSB0
SONDAJ
Pronostic CFR- Malmo FF
1
X
2
 
PUBLICITATE
 EURO 2020 / Clasament Grupa D EURO 2020
 
Clasament Grupa D EURO 2020 :
 


Clasament EURO 2016 grupa D

GRUPA  A
J
GM
GP
PCT
Croatia
3
5
3
7
Spania
3
5
2
6
Turcia
3
2
4
3
Cehia
         3
2
5
1


Program:

12/06/16     Turcia - Croatia  0-1
13/06/16     Spania - Cehia  1-0
   
17/06/16 19:00     Cehia - Croatia  2-2
17/06/16 22:00     Spania - Turcia   3-0
   
21/06/16 22:00     Croatia - Spania  2-1
21/06/16 22:00     Cehia - Turcia  0-2


Clasament EURO 2012 grupa D
  
GRUPA  D
J
GM
GP
PCT
Anglia
3
5
3
7
Franta
3
3
3
4
Ucraina  
3
2
4
3
Suedia
3
5
5
3
 
Program Grupa D EURO 2012


11.06.2012     Franta - Anglia      1-1
11.06.2012     Ucraina - Suedia  2-1

15.06.2012     Ucraina - Franta     0-2       
15.06.2012     Suedia - Anglia       2-3    
   
    
19.06.2012     Suedia - Franta        2-0    
19.06.2012     Anglia - Ucraina       1-0


Sferturi de finala EURO 2012

21.06 Cehia - Portugalia
                                                27.06 Semifinala 1
23.06 Spania - Franta       
                                                                                   01.07 Finala
22.06 Germania - Grecia
                                                28.06 Semifinala 2
24.06 Anglia - Italia


Loturi:

Anglia

Portari: Joe Hart (Manchester City), Robert Green (West Ham), Jack Butland (Birmingham City);

Fundasi: Leighton Baines (Everton), Gary Cahill (Chelsea), Ashley Cole (Chelsea), Phil Jagielka (Everton), Glen Johnson (Liverpool), Phil Jones (Manchester United), Joleon Lescott (Manchester City), John Terry (Chelsea);

Mijlocasi: Stewart Downing (Liverpool), Steve Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Scott Parker (Tottenham), Theo Walcott (Arsenal), Ashley Young (Manchester United), James Milner (Manchester City);

Atacanti: Andy Carroll (Liverpool), Jermaine Defoe (Tottenham), Wayne Rooney (Manchester United), Danny Welbeck (Manchester United).

Selectioner: Roy Hodgson

Franta

Portari: Cedric Carrasso (Girondins Bordeaux), Hugo Lloris (Olympique Lyon), Steve Mandanda (Olympique Marseille);

Fundasi: Gael Clichy (Manchester City), Mathieu Debuchy (OSC Lille), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal Londra), Philippe Mexes (AC Milan), Adil Rami (FC Valencia), Anthony Reveillere (Olympique Lyon);

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Newcastle United), Alou Diarra (Olympique Marseille), Florent Malouda (Chelsea Londra), Marvin Martin (Sochaux), Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain), Yann Mvila (Rennes), Samir Nasri (Manchester City), Franck Ribery (Bayern Munchen);

Atacanti: Hatem Ben Arfa (Newcastle United), Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Montpellier), Jeremy Menez (Paris Saint-Germain), Mathieu Valbuena (Olympique Marseille).

Selectioner: Laurent Blanc

Suedia

Portari: Andreas Isaksson (PSV Eindhoven), Johan Wiland, (FC Copenhaga), Par Hansson (Helsingborg)

Fundasi: Olof Mellberg (Olympiakos), Jonas Olsson (West Bromwich Albion), Mikael Lustig (Celtic), Martin Olsson (Blackburn), Behrang Safari (Anderlecht), Andreas Granqvist (Genoa), Mikael Antonsson (Bologna)

Mijlocasi: Anders Svensson (Elfsborg), Kim Kallstrom (Olympique Lyon), Sebastian Larsson (Sunderland), Pontus Wernbloom (TSKA Moscova), Rasmus Elm (AZ Alkmaar), Christian Wilhelmsson (Al Hilal), Emir Bajrami (FC Twente), Samuel Holmen (Istanbul BB)

Atacanti: Zlatan Ibrahimovic (AC Milan), Johan Elmander (Galatasaray), Ola Toivonen (PSV Eindhoven), Tobias Hysen (IFK Goteborg), Markus Rosenberg (Werder Bremen).

 Selectioner: Erik Hamren

Ucraina 

Portari: Andrei Piatov (Sahtior Donetk), Alexander Goriainov (Metalist Harkov), Maxim Koval (Dinamo Kiev)

Fundasi: Taras Mihalik, Evgheni Khacheridi (ambii Dinamo Kiev), Iaroslav Rakitski, Alexander Kucher, Viaceslav Shevchuk (toti Sahtior Donetk), Evghen Selin (Vorskla Poltava), Bogdan Butko (Mariupol);

Mijlocasi: Anatoli Timosciuk (Bayern Munchen), Oleg Gusev, Denis Garmas, Alexander Aliev, Andrei Iarmolenko (toti Dinamo Kiev), Ruslan Rotan, Evgheni Konoplianka (ambii Dnepropetrovsk), Sergei Nazarenko (Tavria Simferopol;

Atacanti: Andrei Sevcenko, Artem Milevski (ambii Dinamo Kiev), Andrei Voronin (Dinamo Moscova), Evgheni Seleznov (Sahtior Donetk), Marko Devic (Metalist Harkov).

Selectioner: Oleg Blohin


CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 1
CFR ClujFC Botosani
11
Astra GiurgiuFCSB
10
HermannstadtSepsi
10
ViitorulDunărea Călărași
01
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick