Cele doua formatii oltene vor disputa astazi barajul pentru promovarea pe a treia scena fotbalistica a tarii, partida urmand sa se desfasoare pe stadionul „Termo“ din Severin
Una dintre [...] | FCM Dorohoi merge la baraj cu toate ca nu a terminat campionatul pe prima pozitie. "Nu putem risca sane conteste cei de la Vaslui" S-a stabilit echipa care va reprezenta judeĆŁul Botosani la [...] |
Lotul echipei Sevisul Selimbar , campioana judetului Sibiu este format din urmatorii jucatori: Ieronim Ursu, Adrian Voicu - portari; Raul Purima, Mircea Popa, Calin Trohin, Sorin Calinescu, Ionuf Fraf [...] | CS SEVISUL SELIMBAR - CS Rucar Arges Stadion: Hidroelectra (Ramnicu Valcea - Vâlcea)
FCM Dorohoi - FCM Husi Stadion: TEPRO (Iasi - Iasi)
CS Ralbex Turcinesti - CS Sopot Stadion: Termo (Dro [...] |
FC Bihor Oradea - Petrolul Ploiesti A: Coltescu Sebastian (Craiova - Dolj)
A1: Ungureanu Florin Eduard (Bucuresti - Bucuresti)
A2: Gaspar Petru Marian (Timisoara - Timis)
R: Stefanuti Claudiu ( [...] | FC Gloria Buzau - CS Otopeni A: Baboia Claudiu Gabriel (Bucuresti - Bucuresti)
A1: Medrea Bogdan (Ramnicu Valcea - Valcea)
A2: Dobrica Nicolae (Ramnicu Valcea - Valcea)
R: Mihai Gica (Focsani - [...] |
Seria 1
03.05 16:30 Sageata Navodari - FC Viitorul Constanta A: Pana Catalin Marian (Bucuresti - Bucuresti)
A1: Iliescu Dragos Mihai (Craiova - Dolj)
A2: Velicu Bogdan (Bucuresti - Bucuresti)
[...] | Cel putin 5 echipe sunt in lupta pentru un loc in prima liga.Cine isi doreste mai mult cu siguranta poate ajunge... De remarcat lupta dintre echipele cu traditie FC Bihor si Petrolul vs CS Mioveni si [...] |
Liderul seriei Ceahlaul isi va consolida pozitia , si dupa aceasta etapa:
Programul complet:
26.03 11:00 Sageata Navodari - FC Gloria Buzau
26.03 11:00 CF Braila - FC Steaua Bucuresti II
26.03 11 [...] |
Seria 1
26.03 11:00 Sageata Navodari - FC Gloria Buzau A: Rosu Ion Eugen (1 Decembrie - Ilfov)
26.03 11:00 CF Braila SA - FC Steaua Bucuresti II A: Hanceariuc Bogdan (Iasi - Iasi)
26.03 1 [...] |
Meciurile incep la ora 15:00.
Seria 1
25.03 CSM Focni - ACS Rapid CFR Suceava A: Nacu Ionut (Roman - Neamt)
25.03 ASC Bacau - FC Municipal Bacau A: Voicu Emil (Bacau - Bacau)
25.03 [...] | Seria 1 Meciurile incep la ora 11:00 in data de 19.03.2011
FC Astra 2 - AFC Sageata Navodari
FC Gloria Buzau - Dinamo 1948 Bucuresti II
CS Concordia Chiajna - CF Braila
FC Steaua Bucuresti II - [...] |
Seria 1
11.03 FC CEAHLAUL SA Piatra Neamt - FC Snagov A: Ivan Ionel (Braila - Braila)
A1: Peter Joszef (Sfantu Gheorghe - Covasna)
A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfantu Gheorghe - Covasna)
R: Amarande [...] | Liga 2 - Seria 1
Steaua II 1-2 CS Otopeni
Concordia 2-1 Juventus Bucuresti
Gloria Buzau 0-0 Dunarea Galati
Sageata Navodari 3-1 CF Braila
Astra II 1-4 Dinamo II
FC Farul 0-0 Viitorul Constanta
[...] |
Stagiunea de primavara a Ligii a III-a (fosta Divizie C) a inceput azi, de la ora 15, odata cu jocurile contand pentru etapa cu numarul 16, prima a returului editiei de campionat 2010/2011.
Structu [...] | Returul ligii secunde se va relua la finele acestei saptamani, conform programului initial, dupa ce Federatia Romana de Fotbal a respins memoriile cluburilor care solicitau amanarea partii secunde a [...] |